Najdete nás na Facebooku
Jsme na google+
Náš Pinterest
VSTUP DO E-SHOPU
E-shop

Potřeby pro chov KOI kaprů

Koi kapři jsou hejnové ryby, proto se doporučuje chovat minimálně 5 jedinců, čím je jich víc, tím lépe a bezpečněji se ryby cítí. Jezírko pro Koi je potřeba o objemu minimálně několik kubíků, protože ryby při dobrém krmení velmi dobře prospívají a ve větším prostředí ryby dosáhnou větších rozměrů. Jezírko musí být vybaveno kvalitní filtrací a hloubkou jezírka 150 cm a více nejen proto, aby se ryby cítily dobře, ale i proto, aby pohled na čistou vodu s krásnými Koi přinášel majiteli potěšení. Čím větší je hloubka a čím strmější jsou okraje, tím méně se voda v létě přehřívá, vodní prostředí je stabilnější a omezujeme podmínky pro růst řas. Jezírka výhradně určená Koi kaprům jsou většinou bez rostlin, velcí kapři by je zničili.

Nezbytná je také UV lampa s vhodně zvoleným výkonem. Na 1 m3 počítáme 3 W výkonu. UV lampa pracuje na principu neustálého „přepalování“ vody z jezírka, kdy neodstraňujeme příčinu, proč se řasa tvoří, pouze ji neustále ničíme UV zářením. UV lampa také pomáhá potlačovat různá onemocnění a parazity. Zdroj UV záření – žárovka snižuje svůj výkon, proto jí maximálně za rok a půl vyměníme za novou.

Výkon čerpadla volíme s ohledem na max. průtok filtrem, délku a výšku potrubí. Obecně vycházíme z toho, že ideální je přefiltrovat objem jezírka jedenkrát za hodinu, v běžné praxi je dostačující jedenkrát za dvě hodiny.

Vybudování nového jezírka je nejlepší svěřit odborné firmě, kterou pečlivě vybíráme, přičemž si informace ověřujeme z více zdrojů. Pokud se chceme do stavby pustit sami, je vhodné se opět poradit s odborníky a nevycházet ze zahradnických příruček.

potřeby pro chov ryb - prodejSeznam rubrik v této kategorii

JEZÍRKA BANAT, s.r.o. se sídlem Hněvotín 540, PSČ 783 47, IČ 278 13 070, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ostravě, oddíl C, vložka 52528, odkaz na OR