Najdete nás na Facebooku
Jsme na google+
Náš Pinterest
VSTUP DO E-SHOPU
E-shop

PÉČE O VODNÍ ROSTLINY BĚHEM ROKU

Jaro

Začátkem jara dělíme, přesazujeme a hnojíme rostliny pokud je to nezbytně nutné. Oddenky leknínů a stulíků dělíme jednou za 3-5 let v dubnu a květnu, dokud je voda chladná. Ostatní vodní a bahenní rostliny podle toho kdy začínají rašit, kdy vidíme že jsou přerostlé, potřebují zmladit apod. Druhy, které nepřežily zimu nahradíme jinými neméně zajímavými. Vyčistíme jezírko od nánosů na dně a zbytků listů po zimě.

Léto

Letní období patří mezi vrcholné období květu leknínů a vodních rostlin. Dbáme na čisté listy leknínů, odstraňujeme odkvetlá květenství a suché listy bahenních rostlin. Rovněž kontrolujeme rozšíření řasy, kterou pravidelně odstraňujeme. Koncem léta ukončují svou vegetaci plovoucí rostliny hlavně Eichhornia a Piscia.

Podzim

V podzimním období věnujeme péči zazimování jezírka, dbáme na to, aby případné listí z okolních rostlin nepadalo do jezírka. Použijeme zakrývací síť. Po příchodu mrazíků ořežeme nadzemní části rostlin zhruba 10 cm nad hladinou, aby nepadaly do jezírka. Napadané listy a části rostlin na dně zahnívají, vytváří jedovaté plyny, čímž se zhoršuje kvalita vody a přezimování ryb. Leknínům ostříháme listy. Rostliny citlivé na mráz (Pontederia, Cyperus,) posuneme do hlubší vody. Lobelie přikryjeme, během zimy jsou raději ve vlhku než v mělké vodě.

Zima

Zimování vodních a bahenních rostlin u nás probíhá celkem bez problémů. Přezimují zamrzlé v ledu.  Lekníny zimují ve spánkovém stavu v pupenech. Plovoucí rostliny jako Salvinia natans přezimují ve formě zimních pupenů na dně nádrže. Eichhornie a Pistie lze přezimovat ve světlých  místnostech s teplotou kolem 15 °C. Procento úspěšného zimování je však mizivé a doporučujeme s novou sezonou tyto rostliny koupit nové. Submerzní rostliny přezimují bez problémů pod hladinou.Seznam rubrik v této kategorii

JEZÍRKA BANAT, s.r.o. se sídlem Hněvotín 540, PSČ 783 47, IČ 278 13 070, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ostravě, oddíl C, vložka 52528, odkaz na OR