Najdete nás na Facebooku
Jsme na google+
Náš Pinterest
VSTUP DO E-SHOPU
E-shop

Jezírková folie - jak vybrat

Pomůžeme vám správně vybrat folii pro zahradní jezírko.

Při rozhodování zvažte, co je pro vás důležitější, zda nízká cena nebo dokonalý vzhled a funkčnost.

Tloušťka  jezírkové folie

Ze zkušenosti doporučujeme nepoužívat tenčí folie než 1 mm, velmi snadno se prodřou a nedají se svařovat skrz malou tloušťku. Dejte si také pozor na levné neznačkové či univerzální folie, ty mohou být z recyklátu, ten má mnohem horší svařitelnost a i kratší životnost. Náhražka nějakou stavební folií je taky špatná, protože správná jezírková folie musí mít kvalitní UV filtr, aby vydržela, v opačném případě brzy ztvrdne a popraská. My nabízíme pouze kvalitní značkové folie 1 mm a víc s životností min. 20 let a potvrzením o nezávadnosti pro ryby a vodní organismy.

PVC folieSvařování PVC folie

jsou nejvíce používané pro dobrou cenu a možnost svaření dle tvaru jezírka bez zbytečných záhybů. Takto docílíme perfektního vzhledu, ale i funkčnosti, protože nikde neulpívají nečistoty na nerovnostech. Pro svařování se používá folie v pásech o šířce 130 - 200 cm, u velkých jezírek se dají použít i větší kusy. Překrytí se svárem je cca 5 cm. Do svařování se sami rozhodně nepouštějte, raději přenechte práci izolatérovi, který má zkušenosti - vyplatí se to. Není nic horšího než hledat dírku v hotovém jezírku. PVC jezírkové folie se dají i lepit speciálním lepidlem, ale tento způsob je komplikovaný a ovlivňují ho i klimatické podmínky, proto se moc nepoužívá.

Nejsnadnější pokládka je zakoupení již hotové folie, která se vyrábí v různých velikostech až do šíře 15 m a délky 20 m. Dodáváme ji smotanou na roli kterou u jezírka rozmotáte a po vyložení geotextilií rozprostřete v jezírku. Nevýhodou jsou již zmiňované záhyby, jsou nejen nepěkné, ale i zachycují nečistoty a tím brání filtrování.

PVC jezírková folie - prodej


Kaučukové folie  EPDMpokládka kaučukové folie

Oproti PVC jezírkovým foliím má kaučuková delší životnost (50 let) a zůstavá pružná i v zimě. Nedá se svařovat, spojuje se lepením za pomocí penetračního nátěru a oboustranně lepící vulkanizující pásky. Při komplikovaném tvaru jezírka je tento systém hodně pracný a drahý. Proto se tato folie používá hlavně pro veliké vodní plochy např. golfová hřiště, rezervoáry.....Dodáváme v různých velikostech do max. šíře 15,25 m  a délky 60 m.

Kaučuková EPDM folie - prodej

 

 

Tekutá folie

Tento produkt je určen jako nátěrová hmota k izolaci např. starých betonových a kovových  nádrží, jímek....Při třech vrstvách má sílu 1 mm. I po zatvrdnutí si ponechává pružnost, je bez zápachu a schválená pro styk s pitnou vodou.

Tekutá folie - prodej

Kamínková folie

Používá se výlučně k dekorativním účelům na  maskování např. okrajů jezírka, potůčků, víka filtrace...

Kamínková folie - prodej

GeotextiliePokládka geotextílie

Doporučujeme používat celoplošně pod jezírkovu folii jako ochranu před prorůstáním kořenů rostlin, ostrými kameny a hlodavci. Používá se i z horní strany, tam kde v jezírku máte štěrk a rostliny. Větší kameny je lepší podložit více vrstvami. Geotextilii dodáváme 300g/m2, slabší nemá smysl. Je plně syntetická, aby nedošlo za pár let k rozkladu. Šíře role je 2 m a pouze se při pokládce překrývá přes sebe. Minimální překrytí ve spojích je 15 cm. Snadno se dá krájet horkovzdušnou pistolí nebo nožem. Geotextilii je třeba zakrýt do 1 dne po uložení.

 

Geotextilie - prodejSeznam rubrik v této kategorii

JEZÍRKA BANAT, s.r.o. se sídlem Hněvotín 540, PSČ 783 47, IČ 278 13 070, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ostravě, oddíl C, vložka 52528, odkaz na OR